Rc lietadlo ETA 1400 M2 - RTF 4k 2.4GHz brushless

Prakticky hotový model školského motorového vetroňa so striedavým motorom. Model z takmer nezničiteľného extrudovaného penového polypropylénu (EPP). Ovládaná smerovka, výškovka, krídielka. Kompletný RC set v módu 2.

Môžeme doručiť do:
9.12.2021
Dodanie do 2-5 pracovných dní
Kód: 4ST1480-M2
Značka: Pelikan
€152 €126,67 bez DPH
Kategória: Rc lietadlá
Záruka: 2 roky
Rc lietadlo ETA 1400 M2 - RTF 4k 2.4GHz brushless
ZADARMOZADARMO
Doprava zdarma pri objednávke nad 100€
Doprava zdarma pri objednávke nad 100€
Férový prístup
Férový prístup
Rýchle doručenie
Rýchle doručenie

RC model lietadla BETA 1400 M2 - RTF 

ALPHA 1500 už nie je na oblohe sama! K elegantnému motorovému vetroňu sa pripája odolná a húževnatá ťažná kobylka BETA 1400. Spoľahlivý školský a cvičný ťahúň uspokojí začínajúcich pilotov, ktorých prevedie od úvodného osekávania pristávacej plochy až k základným akrobatickým obratom a termickému plachteniu. Rovnako tak poteší rekreačných víkendových letcov, ktorým poskytne skladný a pohodlný transport model pre dokonalé relaxačné polietanie.

pel_4st1480-m2_8

BETA 1400 je školský a cvičný motorový vetroň z vysoko odolného extrudovaného polypropylénu EPP poháňaný striedavým motorom. Vďaka svojej koncepcii s motorom uloženým na pylóne za krídlom, veľmi dobre odoláva hrubšiemu zaobchádzaniu a znáša aj tvrdšie "nosometrické" zapichnutie provy do rodnej hrudy, ktoré by u klasických modelov s motorom prove viedli prinajmenšom k poškodeniu vrtule.

Trup s namontovaným striedavým motorom (s rotačným plášťom, CD2622) uloženým v pylóne za krídlom s pevnou vrtuľou, osadeným regulátorom 20 A a servami smerovky a výškovky je vylisovaný z penového EPP. Kryt kabíny je odnímateľný s magnetickými uzávermi. Dvojdielne krídlo je tiež vylisované z EPP, krídelka sú ovládané 2 servami uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtovými tiahlami. Polovice krídla sa spájajú uhlíkovou trúbkovou spojkou. Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPP, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. Chladeniu motora napomáha vstup chladiaceho vzduchu v nábežnej časti pylónu, chladiaci vzduch prúdi kanálmi okolo plášťa motora.

Príprava k letu zahŕňa iba prilepenie chvostových plôch (stredným sekundovým lepidlom), nasadenie polovíc krídla, zapojenie prijímača a pripojenie pohonného akumulátora. Ovládané sú krídelká, smerovka, výškovka a otáčky motora.

Na ovládanie modela slúži klasický štvorkanálový vysielač CADET 4 2.4GHz FHSS (systém s frekvenčným preskokom v rozprestretom spektre) s krížovými ovládačmi usporiadanými v Móde 2 (plyn vľavo), trimy a prepínačmi zmyslu výchyliek pre všetky kanály. Vybavený je tiež nabíjacím konektorom na nabíjanie vysielačových akumulátorov vo vysielači (vhodné nabíjače sú Hitec CG-22, CG-S32). Pre napájanie vysielača budete potrebovať 8 AA (tužkových) alkalických batérií alebo akumulátorov (nie sú súčasťou RC setu). Ak neradi držíte vysielač v rukách, môžete ho doplniť popruhom Hitec (# 8311) alebo ho umiestniť do pultu pre vysielač Optic 6 (stačí byť štedrejší s penovou páskou v oblasti bokov skrinky vysielača).

BETA 1400 je určená pre začiatočníkov ako vždy dodávame - pod dohľadom skúseného pilota, rovnako ako pre každého, kto si chce len tak pekne rekreačne poletí. Letové vlastnosti sú príjemné a nezáľudné. Model vás zoznámi s plnohodnotným riadením modela okolo všetkých troch osí; sa správnym koordinovaným ovládaním smerovkou, krídelkami aj výškovku. Túto skúsenosť "ako keď nájdete" najneskôr hneď potom, čo sa pustíte do lietania so svojim prvým akrobatickým modelom alebo (polo) maketou akéhokoľvek druhu. Zmenou pomeru dĺžok pák na servo a kormidlom môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými výchylkami, bezpečnými aj pri nadmernom "kormidlovaní"; skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku tej základnej vetroňovej akrobacie - premety, sudové výkruty, súvratové zákruty idú Bete celkom dobre! Výkon motora je dostatočný pre veľmi živé stúpania, model pritom nie je nadmerne premotorovaný, čo by mohlo robiť problémy začínajúcim pilotom. BETA 1400 vie využiť aj nie príliš silnú termiku a na oblohe dokáže vydržať "celé veky".

BETA 1400 je dodávaná s Li-poly akumulátorom 11.1 V 1300 mAh (zaťažiteľnosť 20C), čomu zodpovedá pevná vrtuľa 5x4 ". Model bez problémov" uvezie "trojčlánky až do cca 2200 mAh.

RC set obsahuje: trup vylisovaný z EPP s namontovaným striedavým motorom, pevnú vrtuľou 5x4 ", regulátorom otáčok 20A a 2 servami, krídlo vylisované z EPP s inštalovanými 2 servami, chvostové plochy z EPP, uhlíkovú rúrkovou spojku krídla, štvorkanálový vysielač CADET 4 2.4GHz FHSS s šesťbodového 2.4GHz FHSS prijímačom, pohonný akumulátor Li-poly 11.1 V 1300 mAh (20C), 12 V rýchlonabíjač a podrobný návod k stavbe a lietanie.

Dôležité upozornenie - Párovanie


V súčasnosti sa v RC setoch začína objavovať nové prevedenie vysielača CADET 4 Protokol V3 (ľahko ho identifikujete podľa symbolu V3 na vysielači a toho, že prijímač RX-600 V3 má jednu anténu, zatiaľ čo predchádzajúce prevedenia majú antény dve). Pri jeho nastavovaní a párovaní vždy postupujte podľa návodu pre vysielač CADET 4 V3 prikladaného do stavebnice - návod pre model môže obsahovať opis obsluhy vysielača v staršom prevedení (verzia 2) s prijímačom s 2 anténami.

Párovanie RC súpravy Cadet 4 Protokol V3

1. Na párovanie sa vysielač a prijímač nesmú nachádzať vo vzájomnej vzdialenosti väčšej ako 1 meter. Zapnite vysielač.
2. Stlačte a držte tlačidlo SET na prijímači a prijímač zapnite. Akonáhle červená LED na prijímači začne blikať, tlačidlo uvoľnite.
3. Do 10 sekúnd potom stlačte a držte tlačidlo BIND na vysielači, kým všetky LED na vysielači a prijímači nezačnú svietiť neprerušovaným svitom. Tlačidlo uvoľnite; vysielač je pripravený na prevádzku.

 

Párovanie RC súpravy Cadet 4 verzia 1 alebo 2 (prijímača s 2 anténami)

Pre párovanie s daným typom prijímača je potrebné vysielač najskôr prepnúť do zodpovedajúceho prevádzkového režimu:

Párovanie s prijímačom "Typu 1" (Kompletný postup vrátane voľby režimu vysielania)

 • Vysielač je vypnutý.
  2. Stlačte a držte tlačidlo "PDM" na vysielači. Zapnite vysielač. Vo chvíli, keď na vysielači zelená LED bliká pomaly a červená LED bliká dvojnásobnou rýchlosťou, tlačidlo "PDM" uvoľnite.
  3. Červená LED niekoľkokrát rýchlo blikne, a potom obe LED ešte po dobu niekoľkých sekúnd signalizujú vyššie popísaným spôsobom, ktorý prevádzkový režim vysielača bol zvolený. Potom obe LED rýchlo zablikajú a rozsvieti sa trvalo.
  4. Zapnite prijímač (pripojte pohonný akumulátor k regulátoru otáčok). Vysielač a prijímač by od seba nemali byť ďalej než 1 m.
  5. Pomocou plastovej tyčinky alebo malého skrutkovača stlačte a držte párovacie tlačidlo na prijímači (nachádza sa na ľavom boku prijímača, tesne nad anténou). V priebehu niekoľkých nasledujúcich sekúnd bude LED na prijímači najprv blikať pomaly, potom rýchlo a nakoniec bude svietiť neprerušovane. Uvoľnite párovacie tlačidlo, RC súprava je pripravená na prevádzku.

Párovanie s prijímačom "Typu 2" (Kompletný postup vrátane voľby režimu vysielania)

 1. Vysielač je vypnutý.
  2. Zapnite prijímač. Stlačte pomocou plastovej tyčinky alebo malého skrutkovača párovacie tlačidlo na prijímači (nachádza sa na ľavom boku prijímača, tesne nad anténou) a držte ho po dobu dlhšiu ako 2 sekundy. LED na prijímači blikne dvakrát s dlhým oneskorením a dvakrát s krátkym oneskorením a potom začne rýchlo blikať.
  3. Stlačte a držte tlačidlo "PDM" na vysielači. Zapnite vysielač. Vo chvíli, keď LED na vysielači pravidelne preblikávajú, tlačidlo "PDM" uvoľnite. (Vysielač a prijímač by od seba nemali byť ďalej než 1 m.)
  4. Červená LED rýchlo zabliká na potvrdenie voľby prevádzkového režimu pre vysielač "typu 2" a potom obe LED opäť preblikávajú.
  5. Kým obe LED na vysielači preblikávajú, krátko stlačte tlačidlo "PDM" na vysielači. Obe LED na vysielači sa rozsvieti; LED na prijímači zhasne a potom takisto svieti neprerušovane.
  6. Párovanie bolo úspešne vykonané, vypnite prijímač a potom vysielač. Teraz môžete zapnúť vysielač a prijímač, RC súprava je pripravená na prevádzku.

Pozn .: Ak nie ste z nejakého dôvodu vopred schopní zistiť, či máte prijímač "Typu 1" alebo "Typu 2", proste vyskúšajte oba postupy.

 

Rozpätí [mm] 1420
Dĺžka [mm] 940
Hmotnosť [g] 650 - 720
Plocha krídla [dm2] 24.5
Ovládané funkcie S,V,K,M
Stavebná náročnosť S0
Náročnosť pilotáže P1,P2

 

Doporučený pohon a RC vybavenie:

  ECO Enduro
Motor *CD2622
Regulátor *20A
Akumulátor 11,1 V 1300 mAh        RAY 11,1 V 2200 mAh
Vrtuľa *5x4"  
Serva *4x 9g mikroservo  
RC súprava *4-kanálová 2.4GHz FHSS
*) Súčasť RC setu

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: